Najzanimljiviji scenarij za upoznavanje prvašića. Scenarij programa igre "večer za upoznavanje". Najmudriji filozof

GOU SPO "Yashkinsky College of Technology and Mechanization"

Scenarij

"Večer za upoznavanje"

Sastavio:

Odgajatelj Državne obrazovne ustanove srednjeg stručnog obrazovanja "YATTiM"

Soluško M.S.

Jaškino, 2015

Svrha događaja: upoznavanje i jedinstvo grupe učenika koji žive u domu Državne obrazovne ustanove srednjeg stručnog obrazovanja "YATTiM".

Ciljevi: promicati povoljne psihološka klima među studentima koji žive u domu;

Promicati prilagodbu studenata prve godine;

Proučavanje osobnosti učenika, identificiranje lidera i aktivnih učenika.

Oprema: baloni, kartice s pitanjima i kartice s ulogama, „Izbočine” - listovi papira zalijepljeni na pod u obliku zmije oko perimetra cijele zbornice.

Mjesto događaja: zbornica doma Državne obrazovne ustanove srednjeg stručnog obrazovanja "YATTiM".

Sudionici događaja:

Prezenteri

Studenti prve godine koji žive u studentskom domu fakulteta

Pozvani učitelji.

Tijek događaja:

jaUvodni dio.

Voditeljica 1. Dobra večer dragi prvašići. Velika vam je čast - postali ste učenici naše tehničke škole.

U ime našeg ljubaznog profesorskog i studentskog tima, čestitamo vam na ovome važan događaj! Od sada si dio velike studentske obitelji u kojoj ćeš živjeti nekoliko godina.

Voditelj 2. Studentski život je puno više od nastave, kolokvija i polaganja ispita! A koliko će ovaj život biti ispunjen uzbudljivim događajima, komunikacijom i novim poznanstvima ovisi samo o vama!

Okupili smo se danas na ovom mjestu i u ovaj sat kako bismo vas upoznali i bolje upoznali: “Gledaj druge, a sebe pokaži”.

II Glavni dio

Što misliš gdje počinje ljubavna veza?

(odgovori momaka...)

Naravno, iz imena, ali budući da smo ti i ja već odrasli, nećemo to učiniti u uobičajenom obliku. Svi stojimo u krugu. "Počnimo brojati u krug. Onaj tko ima broj 2 ili višekratnik 2 umjesto broja izgovara svoje ime." Ako pogriješi, priča o sebi 30 sekundi. Zatim sve ispočetka.

Voditelj 1. Predlažemo da nastavimo naše upoznavanje. “Bez maske” Svaki sudionik dobiva karticu s napisanom frazom koja nema završetak. Bez ikakve prethodne pripreme, mora nastaviti i dovršiti frazu. Izjava mora biti iskrena. Ako se ostatak grupe osjeća lažno, sudionik će morati uzeti drugu kartu:

“Posebno volim kada ljudi oko mene...”

"Ponekad me ljudi ne razumiju jer sam..."

"Vjerujem da sam..."

“Sramim se kad...”

“Ono što me posebno nervira je to što sam...”

“Ono što ponekad stvarno želim je... itd.

Voditelj 2. A sada predlažemo da se podijelite u male grupe-timove. Da biste to učinili, sada vam dajemo karte s imenima heroja, morate se ujediniti.

Repa: djed, repa, baka, unuka, Buba, Murka, miš, autor bajke.

Kolobok: Djed, žena, medenjak, zec, vuk, medvjed, lisica, autor bajke Bajka"

Teremok: Miš - nasilnik, žaba - žaba, zeko - zeko koji skače, lisica - sestra, kolovrat - siva bačva, nespretni medvjed, autor bajke.

Vaš zadatak je dramatizirati bajke s vlastitim imenima.

Prezenter 1. A sada sljedeći zadatak Vježba "Slika".

Svi sudionici stoje u krugu (kao i kad je bajka uprizorena) i drže se za ruke. Voditelj imenuje bilo koju figuru (krug, kvadrat, trokut). Zadatak sudionika je napraviti ovu figuru bez riječi, bez lomljenja ruku..

Voditelj 2. Vježba "Zbunjenost". Svi stanu u krug i podignu ruku. Sada morate uzeti za ruku bilo kojeg od sudionika, osim vašeg susjeda. Bez otpuštanja desne ruke, ponovite isto s lijevom. Sada su se svi spetljali u klupko. Trebate odmrsiti klupko držeći se za ruke.

Voditelj 1. Sudionici su podijeljeni u 3-4 jednaka tima, uključujući paran broj sudionika (radi mogućnosti rada u krevetima). Između njega se održava štafeta slijedeći pravila: prvi par iz svake ekipe dobiva balon, s kojim mora proći distancu, pogoditi njime željenu metu i vratiti se natrag. U isto vrijeme, ne možete podići loptu; ona mora biti u zraku cijelo vrijeme, a partneri je smiju dodirivati ​​strogo jedan po jedan. Zatim se lopta dodaje sljedećem paru iz njihove ekipe, itd., dok je svaki par ne dobije. Pobjeđuje ekipa koja brže završi štafetu.

Voditelj 2. "Pisaća mašina" Sudionici dobivaju riječ ili izraz. Slova koja čine tekst podijeljena su među članovima skupine. Zatim frazu treba izgovoriti što je brže moguće, pri čemu svatko izgovara svoje slovo, au pauzama između riječi svatko plješće rukama

Voditelj 1. Vježba "Močvara". Skupina stoji u redu držeći se za ruke. Ispada da je lanac. Potrebno je prijeći „močvaru“ na „izbočinama“ (listovi papira zalijepljeni za pod) bez prekidanja lanca. Ako netko zakorači u močvaru, počinje ispočetka.

IIIzavršni dio

Ovdje završavamo našu “Večer upoznavanja”, ali želimo da se svi sprijateljite, zapamtite da je zajedno uvijek zabavnije i lakše! Uživajte u komunikaciji!

Ministarstvo obrazovanja i politike za mlade Republike Komi

državna strukovna obrazovna ustanova

"Syktyvkar College of Service and Communications"

(GPOU RK "SKSiS")

Metodološki razvoj događaja

Razvio M.V.Krasavceva,

učitelj hostela

Syktyvkar 2016

Metodološki razvoj predstavlja detaljan scenarij za događaj za studente 1. godine „Upoznajmo se“.

Metodološki razvoj namijenjen je učiteljima u domovima, socijalnim pedagogima, učiteljima-organizatorima i razrednici obrazovne ustanove.

Uvod

    Glavni dio

      Faze pripreme za događaj

      Struktura događaja

      Scenarij događaja

Popis korištenih izvora

Prijave

UVOD

Jedna od najvažnijih odgojno-obrazovnih zadaća hostela je rad sa studentima prve godine, u cilju njihove brže i uspješnije prilagodbe novim životnim uvjetima, samostalnog življenja, novi sustav društveni odnosi, kako bi savladali novu ulogu učenika.

Novopečeni studenti trebaju se naviknuti i prilagoditi kako na novi tim, u kojem će često morati boraviti više godina, tako i na nova pravila i norme hostela. Psihološke i dobne karakteristike učenika karakteriziraju emocionalna nezrelost, otvorenost i sugestivnost. U tom razdoblju učenicima je važno okruženje u kojem se nalaze. Vrlo često dječaci i djevojčice s različitim društvenim razinama završe u istoj skupini, što može negativno utjecati na formiranje odnosa u grupi.

Učitelji imaju važnu ulogu u procesu prilagodbe učenika prve godine. A ja, kao učiteljica novog upisa, postavila sam si zadatak pomoći učenicima da prođu kroz proces prilagodbe bezbolno i u čim prije okupiti tim.

Glavni oblik rada učitelja obavljaju aktivnosti u slobodno vrijeme. Na događanjima, tijekom općih rasprava o gorućim problemima, dečki se bolje upoznaju i otvaraju. Uz pomoć slobodnih aktivnosti studenti prve godine dobivaju priliku pravilno se snalaziti u novom okruženju.

U ovom sam radu prikazao metodološki razvoj Događaj “Upoznajmo se!”

Cilj metodološki razvoj: upoznavanje studenata prve godine, uspostavljanje povoljne psihološke mikroklime u timu.

Zadaci::

1. uspostavljanje kontakta između nastavnika i učenika;

2. stvaranje atmosfere povjerenja u timu;

3. promicanje jedinstva tima;

4. poticanje uspješne prilagodbe učenika.

Po mom mišljenju, korisno je od samog početka ne ograničiti se na formalnu prezentaciju pred grupom, već provesti upoznavanje putem forme treninga, budući da je rad na treningu jedan od najučinkovitijih i najpovoljnijih oblika rada sa studentima.

Treninzi su oblik posebno organizirane komunikacije čiji se učinak temelji na aktivnim metodama grupnog rada. Tijekom događaja studenti stječu korisna iskustva u međuljudskoj interakciji i postaju kompetentniji u komunikaciji. Radeći u timu, sudionik može eksperimentirati s različitim komunikacijskim stilovima, savladati i uvježbati potpuno nove, dosad nekorištene komunikacijske vještine te dobiti priliku bolje razumjeti svoje osobne kvalitete i pronađite način da ih izrazite i manifestirate.

Tijekom aktivnosti u slobodno vrijeme osigurani su uvjeti za ravnopravnu i potpunu komunikaciju svih članova tima. Učitelj, naravno, vodi događaj, ali njegovo vodstvo je implicitno; on ne bi trebao potiskivati, diktirati uvjete ili nametati svoje gledište drugima.

Bezuvjetni uvjet za održavanje događaja u obliku treninga je potpuno povjerenje sudionika da njihove izjave, osjećaji i ponašanje neće postati predmet rasprave izvan tima.

Scenarij događaja mora imati određeni obrazac. Prvi dio bi trebao biti zagrijavanje; on uključuje razvijanje raspoloženja za rad među članovima grupe i sastoji se od jednostavnih psihološke vježbe, igre koje omogućuju učenicima da se uključe u proces. Glavni dio uključuje provedbu specifičnih zadataka - ovladavanje posebnim vještinama od strane sudionika.

Na kraju lekcije mora postojati debrifing, gdje sudionici iznose svoja mišljenja o tijeku lekcije, svoja iskustva koja se javljaju tijekom rada.

Dobro osmišljeno i provedeno timsko upoznavanje omogućuje, prvo, učenicima da bolje upoznaju svoje kolege iz razreda, a drugo, učitelj dobiva maksimalnu količinu informacija o njima.

GLAVNI DIO

1.1. KORACI PRIPREME ZA DOGAĐAJ

Za organizaciju događaja potrebno je provesti niz pripremni rad.

    Odabir sobe.

Prostor mora ispunjavati sljedeće zahtjeve:

    mora primiti očekivani broj učenika;

    dobro prozračen;

    Pretpostavlja se da zidovi mogu biti ukrašeni plakatima.

2. Priprema logistike.

Za organizaciju i provođenje događaja potrebna je sljedeća logistika.

Tehnička sredstva: računalo, audio CD s pjesmama... Materijali: Whatman papir, flomasteri, flomasteri, baloni, listovi s natpisima “ZNAJ”, “MOGLI”, “TESTIRAJ”, kartica s natpisom “Mi smo najbolji tim!”, unaprijed pripremljeni plakati i crteži za ukrašavanje dvorane.

1.2. STRUKTURA DOGAĐAJA Trajanje događaja: 1 sat 10 minuta (70 minuta)

Organizacijski početak događanja.

Glavni dio događaja:

Rasprava o pravilima

Vježba "Pridjev"

Vježba "Krug sa zatvorenim očima"

Vježba "Intervju"

Vježba "Autobusna stanica"

Vježba "Priča o Crvenkapici"

Vježba "Faks"

Kraj događanja.

1.3. SCENARIJ DOGAĐAJA

"UPOZNAJMO SE"

Dvorana je ukrašena baloni, slogani i plakati. Zvuči svečana glazba.

Odgajateljica: Dobar dan, dragi studenti. Drago mi je poželjeti vam dobrodošlicu u naš hostel. Danas imamo naš prvi događaj.

Danas ćemo s vama održati neobičnu lekciju. Na ovom događaju ćemo se upoznati sa internim pravilima za studente. Nemojmo gubiti vrijeme i počnimo gledati pravila.

(Učitelj čita pravila. Zaustavlja se na važne točke, objašnjava i pojašnjava gdje stvari nisu jasne.).

Odgajateljica: Dakle, upoznali smo se s pravilima ponašanja u hostelu i želim vjerovati da ih nitko od vas neće prekršiti, a sada prelazimo na najzanimljiviji trenutak.

Studentsko vrijeme je najsjajnije i najveselije vrijeme u životu svake osobe. Da bi naš studentski život bio zabavan, zanimljiv, raznolik, da bi naš tim bio uspješan i kreativno i akademski, potrebno je puno raditi, a što je najvažnije, sprijateljiti se i ujediniti u tim istomišljenika . Zaista želim da naš tim bude najuspješniji, najaktivniji i najdruželjubiviji! Da bismo to učinili, moramo naučiti slušati i čuti jedni druge, savršeno se razumjeti i podržavati jedni druge.

Vježba "Pridjev"

Odgajatelj: Sada ću vas zamoliti da se predstavite i navedete pridjev koji vas karakterizira, a počinje istim slovom kao i vaše ime. ( Prvi sudionik izgovara svoje ime u kombinaciji s pridjevom (npr. Vesela Valentina.) Drugi sudionik prvo proziva prvog sudionika, zatim njegovo ime, također u kombinaciji s pridjevom. Treći sudionik imenuje prva dva, zatim imenuje sebe i tako dalje - do zadnjeg sudionika, koji imenuje sve koji sjede u krugu pa tek onda sebe.)

Bravo dečki, evo nas!

Vježba "Krug sa zatvorenim očima"

Odgajateljica: Sada ću vas zamoliti da svi ustanete i okupite se u usku skupinu u središtu prostorije. Na moju zapovijed svi ćete zatvoriti oči i bez riječi pokušati se poredati u krug.

(Nakon nekoliko minuta, na učiteljevu zapovijed, svi se ukoče i otvore oči te razgovaraju što se dogodilo, koje su poteškoće bile, što je pomoglo u radu.)

Rasprava i zaključci: Tijekom razgovora učenici bi trebali doći do zaključka da su još uvijek kao slijepi mačići i da još ništa ne mogu postići. Kako bi uspješno postigli svoj cilj, moraju se međusobno upoznati i naučiti komunicirati.

Vježba "Intervju"

Odgajatelj: Prijeđimo na sljedeću vježbu. Molim vas da se podijelite u parove. Imate 10 minuta tijekom kojih morate međusobno intervjuirati. Trebali biste saznati što više o svom partneru: njegovom životu, interesima, vrijednostima, važnim životnim događajima, kako biste stekli što točniju predodžbu o toj osobi

Bravo dečki, ovako smo naučili nešto više jedni o drugima.

Vježba "Autobusna stanica"»

Odgajatelj: Sada odlučimo zašto smo došli (upisali) fakultet i što očekujete od studija. Predlažem da se podijelite u timove (djeca su podijeljena u 3 tima, učiteljica na zidu objesi 3 plakata s natpisima “ZNAJ”, “MOGLI”, “TESTIRAJ”)

Pozivam svaki tim da stane uz jedan od listova whatmana. Sada, nakon međusobnih konzultacija, trebate markerom napisati sve što očekujete i želite dobiti od studiranja na fakultetu, oko tri očekivanja od tima, možete se konzultirati. Sada, dok se autobusi kreću gradom i staju na stajalištu, svaki od vaših timova mora se "voziti" u krug do sljedećeg Whatmana i "stati" na njemu i napisati svoja očekivanja od učenja, ali ne možete ponavljati ono što je prethodni tim napisao, morate napisati nešto novo.

(Tada učitelj ponovno daje znak za kretanje i, kada svaka od ekipa posjeti svaki od tri Whatmana, učenici sjedaju na svoja mjesta.)

Sada da vidimo što imamo. ( Učitelj čita natpise. Rasprava je u tijeku.) Nadam se da će se sva vaša očekivanja, planovi i nade ostvariti. Pogledajmo ovo maturalna zabava.

Vježba "Priča o Crvenkapici"

Odgajatelj: A sada vas pozivam da uronite u djetinjstvo i prisjetite se poznate bajke Charlesa Perraulta "Crvenkapica". (Učitelj vas zamoli da se prisjetite bajke i zamoli vas da ocijenite koji je od likova Crvenkapica, Vuk, Baka ili Mama najviše kriv što je vuk pojeo i djevojčicu i baku. Zašto? Zašto?) Radi jasnoće, nastavnik crta grafikon ili tortni dijagram odgovornosti na whatman papiru Zatim se od učenika traži da nacrtaju isti dijagram (graf) odgovornosti za aktivnosti u slobodnim aktivnostima u hostelu.) Ljudi, recite mi tko je u većoj mjeri zaslužan za vaš uspjeh:

Odgojitelji

Roditelji

Kolege iz razreda i prijatelji

(Zatim nastavnik zajedno s učenicima sumira rezultate)

Dakle, jasno smo pokazali da vaš uspjeh ovisi uglavnom o vama, vašoj želji, marljivosti i pravilnom izboru u različitim životnim situacijama.

Ako se osoba potpuno prepusti volji sudbine, vjerojatnost da će imati sreće je zanemariva. Da bi uspjeli, svi moraju učiniti pravi izbor u životu, bilo da se radi o profesiji, mjestu studija, supružniku, hobijima itd.

Vježba "Faks"

Odgajatelj: Za sljedeću vježbu, zamolit ću vas da formirate kolonu. Sada ćete morati jedno drugom prenijeti važnu poruku. U isto vrijeme, da vidimo kako ste se okupili tijekom ovog događaja. (Zadnji sudionik u koloni dobiva poruku nepoznatu grupi - „Najbolji smo!“ Whatman papir treba sastaviti rečenicu. Ako netko od sudionika nije razumio slovo koje mu je dato, tada se potapša po rame, što znači da treba ponoviti.)

Bravo momci! Koliko god teško bilo, ovaj ste zadatak uspješno obavili. I mislim da ćemo ti i ja zaista biti najbolji!

Odraz

Odgajatelj: Nadam se da naš današnji susret nije bio uzaludan. Mislim da vam je pomogla da se upoznate i shvatite kako dalje. Pa, mi, odgajatelji, uvijek ćemo vam pomoći u tome.

Popis korištenih izvora

    Ann L.F. Psihološki trening s tinejdžerima/L.F.Ann. - Petar, 2008.-272 str.

    Gretsov A.G. Komunikacijski trening za tinejdžere/A.G.Gretsov.-Peter, 2005.-160 str.

    Gretsov A., Bedareva T. Psihološke igre za srednjoškolce i studente. – St. Petersburg: Peter, 2008.

    Ovcharova R.V. Priručnik socijalni učitelj. - M., 2001.

    Rogov E.I. Stolna knjiga praktični psiholog. – M., 2001.

    http://www.all-psy.com/ - Svi psiholozi

    http://www.profobrazovanie.org/

Zdravo. Moje ime je Igor Lapin, profesionalni sam pickup trener. A danas ćemo razgovarati o tome što su igre za upoznavanje za studente i igre za upoznavanje općenito. Jednostavnim riječima, ovo je vrsta treninga koja opušta ljude u nekom društvu, a omogućuje brzo upoznavanje nepoznatih mladića i djevojaka. Zašto i gdje vam može zatrebati.

Nije potrebno spominjati da vi i vaši kolege iz razreda možete koristiti takve tehnike kako biste se zbližili u prvoj godini. Usput, mislim da će vam se neke od ovih igara učiniti poznatima, budući da ih mnogi napredni učitelji koriste već u školi za normalizaciju atmosfere u učionici, a također i za uživljavanje u atmosferu pri učenju stranih jezika. I u velike tvrtke Ovakvi treninzi provode se kako bi se tim upoznao i ujedinio, rad u poduzeću učinio ugodnim i privlačnim, a time i povećala produktivnost rada.

Međutim, za vas bi takva obuka za upoznavanje za studente trebala biti zanimljiva, prije svega, kao prilika da se brzo približite nepoznatom privlačnom studentu iz vaše grupe ili instituta. Uostalom, igre za upoznavanje za studente mogu se koristiti već na prvom tulumu, kada još nitko nikoga ne poznaje, ali svi se jako žele upoznati. Sada na World Wide Webu možete pronaći mnogo scenarija večernjih spojeva za studente. Ili se možete prijaviti na moj trening i naučiti kako sve ovo primijeniti u praksi i koristiti za... Dakle, što možete igrati?..

Igre upoznavanja za studente

Usput, profesionalci takve treninge nazivaju "ledolomcima". Ovo su prilično jednostavne igre, uz pomoć kojih možete stvoriti pozitivnu atmosferu u gotovo svakom društvu i učiniti odnose između nepoznatih ljudi pouzdanijim, i općenito steći prijatelje nakon tako zabavnog treninga.

Usput, u mojim razredima također možete sudjelovati u takvoj igri. U pravilu, ako su profesionalci uključeni u ovo pitanje, tada vam je gotovo uvijek zajamčeno:

  • Zabava i dobro raspoloženje;
  • Poboljšanje odnosa s novim poznanicima;
  • Provjera sebe i vlastite intuicije;
  • Razumijevanje kako vas drugi vide;
  • Okupljanje svih članova tima;
  • I kao rezultat toga, lako i nenametljivo upoznavanje s predstavnicom lijepog spola.
Upoznavanje učenika doista može srušiti prepreke među ljudima. To će stvarno pomoći ne samo pronaći nove prijatelje, već i dobiti djevojku na institutu. Štoviše, ako je trener stvarno dobar, onda će ti biti dovoljna samo jedna utakmica pod njegovim vodstvom kako biste potom takve igre mogli samostalno primjenjivati ​​u praksi s drugim učenicima. I ništa manje, to će vas istaknuti u masi, učiniti vas značajnijim i zanimljivijim u vašem novom društvu.

U nastavku ću dati opise nekoliko najlakših i najpopularnijih "ledolomaca".

  1. Prvi trening jako dobro pomaže zapamtiti imena novih poznanika. Da biste to učinili, cijelo društvo stane u krug, a zatim netko prvi izgovori svoje ime. Osoba koja ga slijedi (možete se kretati u smjeru kazaljke na satu ili suprotno od njega) proziva ime prve osobe, a zatim svoje. Treći sudionik zove ime prvog, drugog, a zatim svoje, i tako dalje. Ovaj "ledolomac" najčešće se naziva "gruda snijega". Usput, ova igra može biti komplicirana, na primjer, nakon imena možete navesti dob, hobi, porijeklo i tako dalje. Tako ćete vi i vaši novi prijatelji na razigran način učiti o drugim najvažnijim detaljima.
  2. Sljedeća igra je varijacija prve, samo aktivnija. U ovom slučaju, početnik baca loptu osobi nasuprot i izgovara njegovo ime. Prije toga svi sudionici stoje ispruženih ruku naprijed. Kada bacite loptu prijatelju, morate spustiti ruke. Igra se nastavlja dok svi ne odustanu. Počinje opet onaj koji još ima loptu u rukama. Usput, možete zapamtiti do dvadeset imena u jednom treningu.
  3. Sljedeća igra se zove "Povijest". Najbolje je igrati u nekoliko timova od pet ili šest ljudi, kako se ne bi zbunili. Svaki tim mora stvoriti priču o sebi pomoću stvarne činjenice biografije sudionika. Za izvršenje zadatka dodijeljeno je određeno vrijeme, nakon čega svaki tim bira voditelja koji priča svoju priču. Zatim se zadatak može zakomplicirati - delegati iz timova počinju pričati priče natjecateljske grupe. Onaj tko napravi najmanje grešaka na kraju će pobijediti.
  4. I ovu igru ​​često nazivaju "Vjeverica", možda zato što se u njoj morate aktivno kretati. Prezenter dijeli prostoriju na dva dijela; na podu možete jednostavno nacrtati dvije paralelne linije na udaljenosti od nekoliko metara. Zatim, voditelj, jednu po jednu, počinje izgovarati riječi poput "neka oni koji vole sladoled stanu s moje lijeve strane", na primjer, ili "tko mrzi vožnju javni prijevoz" Vođa mijenja smjer kretanja, postupno ubrzavajući tempo. Zbog toga neki sudionici stvarno počnu skakati kao vjeverice kroz granu.
  5. Pet stvari. Grupa se podijeli u nekoliko parova, nakon čega svaki par provede nekoliko minuta u tišini i gestikulirajući jedni drugima pokazujući pet najvažnijih stvari o sebi. Nakon tog vremena, moraju usmeno objasniti svima ostalima što su razumjeli jedni o drugima. Naravno, pobjeđuju najpametniji.
  6. Tri riječi. Ovo je uvodni trening za polaznike u kojem se svatko mora opisati što jezgrovitije u samo tri riječi (epiteta), bez navođenja svog imena.
  7. Sljedeća igra je mnogo bliža preuzimanju. Sudionici naizmjenično hodaju u krug ili izgovaraju svoje ime na pozornici, a zatim pozivaju drugog sudionika u pomoć (obično dječaka, djevojčicu i obrnuto). U ovom slučaju, trebate reći, na primjer, da „trebam pomoć od, recimo, Yulie, jer je lijepa. Mora se koristiti jedan epitet.

Postoji zapravo mnogo sličnih igara. Možemo se prisjetiti i “keltskog kotača”, i “taštine nad taštinama”, i “takvog različita vremena“, i drugi najsmješniji „ledolomci“.

Zaključak

Igre za upoznavanje za učenike mogu biti korisne bilo gdje: u kampu, na zabavi, u klubu, pa čak iu učionici za vrijeme odmora. Svugdje možete koristiti takve tehnike sa svojim kolegama studentima. Nije tajna da su nam mnogi takvi treninzi došli sa Zapada, a neki se mogu činiti djetinjastima, ali stvarno djeluju, pogotovo kada na zabavi trebate razveseliti društvo koje je umorno od gozbe.

Ako želite znati još više tajni za zavođenje djevojaka

Uvod.
Svira mirna opuštajuća glazba.

Vodeći. Žurim vam reći - zdravo!
Da vam poželim dobro zdravlje.
Žurim vam reći - bože!
Da ti poželim novu sreću.
Žurim vam reći - Radost!
Sretno, uspjeh i sreća!
Za želju svima u dvorani
Imajte najljepše raspoloženje.
Neka pjesme, plesovi, igre, šale
Začas će biti ovdje.
Dakle, prijatelji, počinjem -
Dobro veče, gospodo!
Glazba se mijenja u raspoloženju u veselu i ritmičnu.

Vodeći. Drago mi je pozdraviti sve koji su danas došli u ovu dvoranu! Vrlo rado pozdravljam i one koji su jako htjeli doći, a nisu došli. Zauzvrat, želim svima prisutnima, pa čak i onima odsutnim, poželjeti sreću, dobrotu i ljubav!

Aukcija "Nasmiješena aukcija".
Vodeći. Odgovori mi bez greške - prijateljstvo počinje sa...

Sudionici zabave: "Osmijesi!"

Vodeći. I u većini slučajeva, upoznavanje počinje s osmijehom.
Osmijeh - ništa ne košta, ali se jako skupo cijeni. Traje trenutak, ali ponekad ostaje zauvijek u sjećanju.
Shakespeare je vjerovao da osmijeh može postići više od mača. Želite li osvojiti prijatelje? - Nasmiješi se!
Pogledaj oko sebe, kakvi nas osmijesi okružuju! Ali kakvih osmjeha ima?... Pobjeđuje onaj tko zadnji odabere epitet za riječ “osmijeh”... Ali pobjeđuje i onaj koji smisli najoriginalniji epitet.

(Natjecanje se održava prema pravilima aukcijske igre: sudionici imenuju svoje opcije - šarmantan, prijateljski nastrojen, prijateljski nastrojen, zavodljiv, šarmantan itd. Nagrađuju se autori posljednjeg i originalnog odgovora).

Komentari: Procjenjuje se da se u djelima Lava Tolstoja spominje devedeset sedam nijansi osmijeha. Tko zna, vaši igrači bi mogli učiniti dražbu beskrajnom. Upamtite: ne odgađajte, znajte stati na vrijeme, kontrolirajte situaciju.

Impromptu - igra "Blitz - upoznavanje".
Vodeći. (Prilazi jednom od gledatelja.) Dobra večer! Moje ime je (kaže svoje ime) Kako se zoveš?

Gledatelj. (Na primjer.) Natalija!

Vodeći. (U dvoranu.) Ima li još Natalije u dvorani? Molim vas ustanite... Hvala!

Vodeći. Dobra večer! Rođena sam pod zviježđem Raka, pod kojim ste horoskopskim znakom rođeni?

Gledatelj. (Na primjer.) Ja sam Ovan!

Vodeći. (U dvoranu.) Ima li u dvorani nekoga tko je rođen pod zviježđem Ovan?.. Molimo pokažite se.... Hvala!
Voditelj prilazi sljedećem sudioniku.

Vodeći. Po istočnom kalendaru pripadam godini Koze. a ti

Gledatelj. (Na primjer.) Rođen sam u godini Tigra!

Vodeći. (U dvoranu.) Ima li još tigrova ovdje? Oprostite, rođeni u godini Tigra?... Hvala!
Voditelj prilazi drugom sudioniku.

Vodeći. Radim u sektoru kulture. Koja je tvoja profesija?

Gledatelj. (Na primjer.) Ja sam prosvjetni radnik!

Vodeći. (U dvoranu.) Ima li učitelja među vama? Pokažite se... Hvala!
Prilazi još jednom sudioniku.

Vodeći. Kao što je Puškin jednom napisao: „Ljubavi su svi vijekovi pokorni!“, tako i ja još uvijek sanjam o velikoj i svijetloj ljubavi. O čemu sanjaš?...

Gledatelj. (Npr.) Znaš, i ja sanjam o ljubavi!

Vodeći. Prijatelji, tko još sanja o tome, odnosno ljubavi?... Hvala!
Voditelj se vraća u sredinu dvorane.

Vodeći. Dragi moji, imam pitanje za vas: imate li dobro pamćenje?... Super!
Recite mi onda koliko je onih koji se zovu Natalija u dvorani?... (Reakcija publike.)
Koliko je onih koji su rođeni pod zviježđem Ovna?... (Reakcija publike.)
Koliko prisutnih pripada godini Tigra?... (Reakcija publike.)
Koliko je učitelja s nama?... (Reakcija publike.)
Koliko je onih koji sanjaju o velikoj i svijetloj ljubavi?... (Reakcija publike.)
Koje je bilo prvo pitanje koje sam vam svima postavio?... (Reakcija publike.)
Ipak, prvo pitanje je bilo: imate li dobro pamćenje?

Igra "Uhvati zdravo".
Vodeći . Prisjetite se kako je bilo s pjesnikom: „Došao sam vam i s pozdravom...!
Istina, moj "zdravo" mora biti uhvaćen. A uhvatiti ga nije lako, ali vrlo jednostavno. Čujete li glazbu?...
Vesela ritmična glazba počinje glasno zvučati.

Vodeći. Aplaudirajte u ritmu glazbe...
Svi prisutni počinju pljeskati rukama uz glazbu.

Vodeći. Sada ću prići svakome od vas, a vi, ne prestajući pljeskati rukama, pokušajte uhvatiti moje "zdravo".
Sudionici programa (zabave), sjedeći ili stojeći, plješću u ritmu glazbe. Voditelj redom prilazi svakom sudioniku i provocira ih da uhvate njegov „zdravo“: u trenutku kada se dlanovi sudionika razdvoje tijekom pljeska, voditelj ispruži dlan, kao da se rukuje, ali ga odmah skloni, kada igračevi dlanovi priđu zajedno. Učinak se stvara kao da igrači hvataju "zdravo" voditelja.
Igrač koji uspije uhvatiti domaćinov dlan, odnosno uhvatiti njegov "zdravo", poziva se u centar igralište(dvorana). Tako voditelj “regrutira” tri sudionika.

Igra "Izaberi me".
Vodeći. A sada, dragi naši sudionici, igrajmo se “izbora”. (Obraća se trojici sudionika.) Morate odabrati par za sebe. Tko?...Koga god smatrate potrebnim. Ili tko vam se najviše sviđa u ovoj sobi. Pažljivo pogledajte u dvoranu... Odredite cilj... Jeste li izabrali?... A sada ćemo vam zatvoriti oči.
Voditelj stavlja “slijepe” maske na sudionike tako da ništa ne vide.

Vodeći. (Obraća se publici.) Dragi prijatelji, molim vas da ustanete i promijenite svoje lokacije.
Gledatelji se sele na druga mjesta.

Vodeći. (Obraća se igračima.) A sad ti idi u masu i izaberi sebi par. Ne možete komunicirati, ne možete osjetiti ni svoje odabranike. A tko vam je najeo mamac vidjet ćete malo kasnije. Dakle, odlučite se, gospodo!
Svira pjesma "Odaberi me", igrači biraju.

Vodeći. Skidamo maske... Jeste li iznenađeni ili ugodno iznenađeni?... Ali izbor je izbor. Nastavimo.
Kako kažu, stigao je naš puk . (Igračima.) Ostavljamo vas same jedno s drugim. Ne, ne morate otići, samo trebate malo razgovarati, naučiti što više jedni o drugima. I za dvije-tri minute vraćamo se k vama...

Impromptu - igra "Budi zdrav!"
Vodeći. (Obraća se publici) Dragi prijatelji, u stara vremena postojalo je vjerovanje: ako netko kihne za vrijeme svečanog veselja, smatran je sretan čovjek. Zato predlažem da svi zajedno kihnemo...
Voditelj dijeli sve prisutne u tri grupe: prva uzvikuje riječ "Kutija", druga - "Hrskavica", treća - "Šibice"; na znak vođe, sve tri grupe u isto vrijeme uzvikuju svoju riječ i rezultat je prijateljski: "Apchhi!"

Vodeći. Budi zdrav! Ili, kako se kaže u narodu: Zdravi bili sto godina! Vidim da su se ovdje okupili veseli i veseli ljudi.
I postoji još jedan znak među ljudima: što ako kihnete na prazan želudac:
u ponedjeljak - u goste,
u utorak - na vijesti,
u srijedu - za ukusnu poslasticu,
u četvrtak - do željenih čestitki,
u petak - za ljubavni sastanak,
u subotu - novom prijatelju,
u nedjelju - do odvažne zabave.
Zato, dobri ljudi, kihajte u zdravlje i živite bogato!

Igra "Čitanje misli".
Vodeći. (Igračima.) Dakle, imali ste dovoljno vremena da saznate neke informacije jedno o drugome. Sada ću vam postaviti pitanja na koja ćete morati odgovoriti bez savjetovanja.
Ono što mi kažemo je tekst. A ono o čemu razmišljamo je podtekst. Ne sjećam se gdje sam pročitao ovu hrabru izjavu, ali testirat ćemo je na našim poštovanim igračima.
Prvo ja postavim pitanje, a onda ti odgovoriš. Onda ti stavim “čarobne antene” na glavu i one će reproducirati tvoje misli. A mi ćemo saznati koliko se vaše riječi poklapaju s vašim mislima.

"Čarobne antene" su pjenaste zečje uši na plastičnom rubu.
Uspjeh ovog improviziranog nastupa ovisi o njegovoj dobroj prethodnoj pripremi i koherentnosti rada voditelja i DJ-a. Potrebno je unaprijed napraviti "izrez" fraza iz različitih pjesama, razmisliti o pitanjima za "isjeckane" fraze, a DJ mora uključiti potrebne pjesme na postavljeno pitanje. Ispod je primjer takve komunikacije i "čitanja misli".

Komunikacija s prvim parom.

Vodeći. (Obraća se članu prvog para.) Kako se zove vaš odabranik? (izabrani)?...Kakav je vaš prvi dojam o njoj? (Njemački)?... Sada poslušajmo tvoje misli...
Voditelj postavlja "antene" na sudionika, a fraza iz pjesme zvuči u soundtracku: "Oh, kakva žena, kakva žena, da imam takvu..." ako je sudionik muškarac. Ili "I hladan je kao santa leda u oceanu..." ako je sudionica žena.

Vodeći. (Obraća se drugom članu prvog para.) Kakvi su vaši dojmovi o njemu? (nju)?...A sada vaše mišljenje o ovom pitanju...
Voditelj stavlja "antene" na drugog sudionika; fraza iz pjesme zvuči u soundtracku: "Djevojke su drugačije ..." ako je sudionik muškarac. Ili "Pozovi me sa sobom..." ako je sudionica žena.

Komunikacija s drugim parom.

Vodeći. (Obraća se članu drugog para.) Je li ti drago što je izbor pao na tebe?... Hoćeš li nastaviti naše upoznavanje?... A o čemu si zapravo razmišljao, sada ćemo čuti...
Voditelj stavlja "antene" na sudionika; fraza iz pjesme zvuči u soundtracku: "Osvrnuo sam se da vidim je li se osvrnula ..." ako je sudionik muškarac. Ili “Reci mi, reci mi, što ti treba, što ti treba...” ako je sudionica žena.

Vodeći . (Obraća se drugom članu drugog para.) Kako ocjenjujete trenutnu situaciju u odnosu na vas ili vašeg odabranika? (odabrani)?... Ali poslušajmo tvoje misli...
Voditelj stavlja "antene" na sudionika; fraza iz pjesme zvuči u soundtracku: "Bojim se tvoje ljubavi, ponekad hladne, ponekad vruće ..." ako je sudionik muškarac. Ili "Ali ne želim, ne želim zbog pogodnosti..." ako je sudionica žena.

Komunikacija s trećim parom.

Vodeći. (Obraća se članu trećeg para.)Što vam se najviše svidjelo kod vašeg odabranika? (izabrani)?... Ali što će nam tvoje misli pjevati...
Voditelj stavlja "antene" na sudionika; fraza iz pjesme zvuči u zvučnom zapisu: "Ove su oči nasuprot kaleidoskopu svjetala ..." ako je sudionik muškarac. Ili "Tvoja trešnja devetka..." ako je sudionica žena.
Vodeći. (Obraća se drugom članu trećeg para.)Što vas je najviše osvojilo kod osobe nasuprot?... I da budem iskren...
Voditelj stavlja "antene" na sudionika, a fraza iz pjesme zvuči u soundtracku: "Iskreno vam želimo reći, više ne gledamo djevojke ..." ako je sudionik muškarac. Ili “A ja volim vojnike, zgodne, krupne...” ako je sudionica žena.

Vodeći. Hvala vam na iskrenosti i oprostite što smo malo ogolili vaša razmišljanja. Ponesite naše suvenire kao suvenire koji su već postali vaši. Vjerujte, od srca...
Sudionici improvizirane manifestacije dobivaju suvenire.

Improvizirani "Song Changelings".
Vodeći. Pred kraj našeg druženja, prisjetimo se pjesama. Ili bolje rečeno, nećemo se sjećati, ali ćemo nagađati. Ispričat ću vam rečenicu iz pjesme, "okrećući" riječi u njihova suprotna značenja. A vi pogađate o kojoj je pjesmi riječ. Na primjer: "Kvačice su bačene i sve su ležale u nizu." U izvorniku riječi zvuče ovako: "Objesio perle, stajao u okruglom plesu." Sad je tvoj red.

" "Iznad poda njegove kolibe..." (“Pod krovom moje kuće...”)
"Slikar koji slika snijeg..." (“Umjetnik koji slika kišu...”)
" "Nije moderna zelena čarapa..." ("Elegantna narančasta kravata...")
" "Buba se zalijepila za drvo..." ("U travi je sjedio skakavac...").
"Prošla noć poraza ne miriše na metke..." ("Ovaj dan pobjede je mirisao na barut...").
""Tango crne vrane...". ("Samba bijelog moljca...".)
""Zbogom, dečko je major..." (“Zdravo, rabljena djevojko...”)
Ako postoje karaoke, prikladno je održati natjecanje u karaokama.

Vodeći. Zahvaljujem na komunikaciji o igricama. Da, naš život je igra, a nije važno koliko će trajati, već kako će se igrati. Želim vam uspješnu igru!




Vrh